Rondo Young Artist Festival


First Place Winners

Aikawa, Karuna - piano

Bharara, Rahm - piano

Burton, Adam - viola

Cai, Alice - piano

Chia, Ethan - violin

Cho, Rebecca - cello

Choi, Ashley - piano

Galterio, Dimitri - piano

Guanga, Anne - piano

“Kingston Trio”

Charlotte Kingston - cello,

Isabel Kingston - violin

Julia Kingston - piano

Messinger, Liam - piano yes

Panev, Vassil - piano yes

Petrovic, Jana - piano

Steinbaum, Edward Noah - violin

Steinbaum, V Matthew - violin

Tchorbajian, Ani - piano

Tiratsuyan,  Marcus Arakel - violin

Yu, Gordon - piano yes

Zhang, Daniel - piano


Teachers

Arbuckle, Sophie

Bannister, Tanya

Bergiev, Karlo

Betman, Genia

Chen, Sheng- Hui Wu

Faidley, Elizabeth

Khodos, Faina

Manova, Ilinka

Ok, JiSoo

Paley, Genya

Papayani, Viktoriya

Poghosyan, Karine

Tchekoratova, Lora

Weinhold, Yuko


Second Place Winners

Akman, Orcin - piano

Akman, Deniz - piano

Brand, Matthew - piano

Earnest, Brooke - violin

Everts, Anton - piano

Fine, Tal - piano

Flemister, Peter - piano

Harper, Teo - piano

Chung Hoon Rhee, Jeremy - voice

Jin, Jiayang - piano

Katz, Jacob - piano

Keohane, Frances - piano

Keohane, Eleanor - piano

Kern, Riku - piano

Kim, Chloe - piano

Kim, Christian - piano

Kingston, Charlotte - cello

Kingston, Isabel - violin

Kundel, Henrich - piano

Lee, Haeon - piano

Marchuk, Deana - piano

Mekinulov, Rose - piano

Pandit, Rhea - piano

Pehlivanian, Lauren - piano

Qin, Winston - piano

Quan, Brawner - cello

Raftopoulos, Alexander - piano

Serbee, Jeremy - piano

Tang, Joseph - piano

Voskresenskiy, Ariel - piano

Wang, Sophia - piano

Wong, Andrew - violin

Wong, Charles - violin

Yang, Yewon - piano

Yoo, Josephine - piano

Zhou, Leyuan - piano 


Teachers

Begiev, Karlo

Bond, Yari

Briskin, Efrem

Croxton, Alex

Freitas, Kian

Gelinas, Lucie

Gustafson, Amy

Hargrove, Alice

Krinkle, Brian

Lee Kirkhum, Tereza

Lee Weng Friedman, Donna

Manova, Ilinka

Mark, Natalya

Milkov, Irina

Mount, Laura

Nuzova, Irina

Shevtsov, Yegor

Tchekoratova, Lora

Thomopoulos, Michael

Thorne, Mary

Weinhold, Yuko

Yedidia, Ronn

Young Jang, Hoi


Third Place Winners

Chen, Quentin - violin

“Earnest String Quartet”

Brooke Earnest - violin 1

Arden Earnest - violin 2

Ashley Earnest- viola

Matthew Kendall - cello

Farman Farmanian, Catherine - piano

Fine, Jonathan - piano

Guo, Blenda - piano

Guzman Almonte, Abigail - violin

Kayzman, Elizabeth - piano

Malott, Elena - piano

Malott , Leonard - piano

Markman, Jacob - piano

Orrill, Elena - voice

Oehm, Mia - violin

Pandit, Rhea - violin

Randall, Sophia - violin

Rubinshteyn, Andrew - piano

Rubinshteyn, Daniel - piano

Shvartsman, Sabrina - piano

Smith, Hannah - voice

Smith, Nathan - guitar

Tsou, Andre - violin solo

“Violin Duo”

Tsou, Andre - violin

Li, Karl - violin

Trinity Trio”

Caroline Engelmayer - violin

David Burgstahler - cello

Elliot Parlin - piano

Wattenberg, Mia - piano

Williams, Bridget - piano

Yao, Nancy - piano

Yu, Ashley- violin

Zhang, Lingyue - piano


Teachers

Byun, Bokyung

Clark, Allison

Donaldson, Lesley- Anne

Faidley, Elizabeth

Gelinas, Lucie

Hsieh, Chung- Hsi

Lee Wang Friedman, Donna

Louise Petrocelli, Sarah

Milko, Irina

Mount, Laura

Rochen, Steven

Tchekoratova, Lora

Tereza, Lee Kirkhum

Weinhold, Yuko

Yedidia, Ronn




Rondo Vanguard Competition


First Place Winners

"Flute Duo"

Benami, Tamar - flute

Berke, Emma - flute

Choi, Ester - piano

Cohen, Ella - flute yes

Dylan Rosner, Samuel - voice

Exertier, Laetitia - piano

Furlan, Julia - piano

Gurevich, Ariel - piano

Knight, Nina - piano

Lee , Cadee - piano

Li, Jenny - piano

Liu, Sarah - piano

Lonsinger, Zoe - violin

Maskoff, Alexandra - piano

Nagarajan, Neel - voice

Palmer, Sarah - piano

Qi, Nathan - piano

Ravi, Nivedita - violin

Reyes, Sophia - flute

Rhee, Ben - violin  

Tully, Ryan - violin

Winzer, Benedikt - violin


Teachers

Cappon, Ronn

Corpus, Joey

Edelman, Irina

Faidley, Elizabeth

Nubar, Lorraine

Nuzova, Irina

Pakman, Mark

Park, Young

Pikayzen, Tatyana

Pilyavina, Eugenia

Setzer, Ann

Valjarevic, Vladimir

Wang, Hong


Second Place Winners

Angel, Nya - violin

Chen, Justin -  piano

Chung, Haemaru - violin

Hahn, Kyle - piano  

Hahn, Natalie- piano

Podvalny, Eliza - piano

Quan, Allie- violin

Schmidt, Maia - violin

Xu, Christine - piano

Yan, Richard - piano  

Yang, Emma - piano

Yang, Maxwell - piano


Teachers

Begiev, Karlo

Faidley, Elizabeth

Gelinas, Lucie

Gustafson, Amy

Givens, Shirley

Lee Weng Friedman, Donna

Popovic, Jasna

Setzer, Ann

Tchekoratova, Lora

Wang, Hong

Wu Chen, Sheng-Hui


Third Place Winners

Foley, Bridget - piano

Schrader, Isaiah - violin

Xu, Cindy - piano

Yang, Alana- piano


Teachers

Givens, Shirley

Tchekoratova, Lora

Wang, Hong