First Place Winners

Buckmire, Cobie - piano

Chen, Hou- Hsin Chen - cello

Chen, Quentin - violin

Choi, Ashley - piano

Chung, Haemaru - violin

Crichton, Lachlan - cello

Dubrovsky, Judith-Margot - cello

Lee, Yubin Martina - violin

Lin, Joanna - piano

Liu, Angie - piano

Lu, Kristie - violin

Mo, Angela - piano

Pehlivanian, Lauren - piano

Petrovic, Jana - piano

Screwvala, Zoe - violin

Sin, Kristie - piano

Slonim, Max - piano

Wang, Emily - piano

Wong, Marina - violin

Zeng, Adam - piano

Zhang, Samson - piano

Zheng Zhou, Da Zhuo - viola


Teachers: Sophie Arbuckle, Karlo Bergiev, Joan Bergman, Eugenia Betman, Laura Broverman, Alex Croxton, Elizabeth Faidley, Tatiana Goncharova, Madeleine Jansen, Igal Kesselman, Clara Kim, Jiwon Kim, Laura Mount, Maureen McDermott, Mark Pakman, Jasna Popovic, Kay Rhee, Ann Setzer, Yuko Weinhold, Jing Yang, Eva Zinger.

Second Place Winners

Major, Linda Valis - piano

Angel, Nya - violin

Burke, Rosa - piano

Chang, Sarah - piano

Cho, Michael - piano

Chrichton, Eva - violin

Dubrovsky, Julia - cello

Filippov, Vladimir - piano

Gil, Jake - piano

Guo, Vivian - violin

Harper, Teo - piano

Jeong Katie - violin

Jeung Avun - violin

Jung, Yonnha - violin

Kaspin, Daniel - piano

Keane, Emily - piano

Kennedy, Katherine and Nicole - piano duo

Kim, Christian - piano

Kirjner, Simon - violin

Krichker, Daniel - piano

Kundel, Henrich - piano

Kundel, Ludwig - piano

Kymm, Jisang - violin

Lee, Keeming and Kyle - saxophone duo

Lee, Seungho - violin

Lim, Yena - piano

Markman, Jacob - piano

Mekinulov, Rose - piano

Messinger, Liam - piano

Min, Cailyn - violin

Morse, Emma - cello

Odenthal, Isabella - piano

Odenthal, Felix - piano

Paick, Seungmin - piano

Panev, Vassil - piano

Pehlivanian, Ellen and Lauren - piano duo

Raftopoulos, Alexander - piano

Scymanski, Justin - violin

Smith, Nathan - guitar

Smith, Hannah - violin

Tan, Jeffrey - piano

Tan, Victoria - piano

Valcuha, Stefan - violin

Valcuha, Isabella - violin

Wang, Joning - piano

Wang, Joanna - piano

Wong, Charles - violin

Wong, Andrew - violin

Wu,Isabella - violin

Xie, Karen - piano

Yang, Karen - piano

Yang, Carol - piano

Yu, Rebecca - piano

Zhao, Eric - piano

Zhou, Sophie - violin


Teachers:

Sophie Arbuckle, Brian Bak, Karlo Bergiev, Eugenia Betman, Rosanna Lee Buchs, Bokyung Byun, Sheng-Hui Wu Chen, Sanchi Dubrow, Elizabeth Faidley, Madeline Jansen, Donna Weng Friedman, Lucie Gelinas, Alice Hargrove, Hoi Young Jang, Jisun Kang, Amy Kim, Jiwon Kim, Sherry Kim, Ilinka Manova, William McNally, Irina Milko, Laura Mount, Lyudmila Papayani, Jin Kyung Park, Eugenia Pilyavina, Byung-Hyun Rhee, Anna Stoycheva, Lora Tchekoratova, Yuko Weinhold, Yang Xu, Jing Yang.


Third Place Winners

Allen, George - piano

Bieber, Max - piano

Blanch, Dylan - piano

Burgstahler, Elizabeth - piano

Girshin - Sonia - piano

Guerra, Jose Luis - violin

Hong, Jinhu - piano

Jabbour, Marc - piano

Kennedy, Nicole - piano

Kim, Chlo - piano

Kim, Kodi - piano

Ko, Sungbu - oboe

Kwon, jake - piano

Lee, Devon - cello

Lee, Ghando - violin

Lee, Michelle - piano

Leeds, Gillian - piano

Liu, Alice - viola

Liu, Hannah - piano

Marchuk, Deana - piano

Mcmanus, Rosemary - piano

McVey, Mimi - piano

Mekinulov, Diana - piano

Mueller. Sophia - piano

Orrill, Elena - voice

Raj, Aarush - violin

Serbee, Jeremy - piano

Shvartsman, Sabrina - piano

Singer, Lila - piano

Tan, Victoria - violin

Truesdale, Calder - piano

Voskresenskiy, Ariel - piano

Walker, Olivia - violin

Wu, Oliver - violin

Xu, Andry - piano

Xy, Christine - piano

Yang, Diane - piano

Yu, Alexander - violin

Yu, Ashley - violin

Zhou, Jacquelyn - violin


Teachers: Susan Aquila, Sophie Arbuckle, Karlo Bergiev
Eugenia Betman. Arik Braude, Efrem Briskin, 

Sheng-Hui Wu Chen, E. Faidley, Kian Freitas, Jisun Kang, Chan Kim, Amy Kim, Chan Kim, Tereza Lee Kirkhum, Irina Milko, Emilia Oskotsky, Jin Kyung Park, Young Park, Jasna Popovic, Vered Reznik, Jiajun Su, LoraTchekoratova, Elke Velazquez, Yuko Weinhold, Patricia Wichmann.